DOLAR 6,7688
EURO 7,6343
ALTIN 366,945
BIST 110021,83
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Az Bulutlu
Örnek Resim
Örnek Resim

Zihinde kurguladığın ya yanlışsa! Yeniliğe açık olmak. (Yerli Sermaye)

Duran Ateş
Niksar/Tokat-1976-Evli (2kız/2erkek evlat) 1995-1999 yılı Eminoto da satış uzman yardımcısı+operasyonel işlemler+Kısmi muhasebe+kısmi bilgi işlem 1999 Temmuz/ 2000 Aralık Hakkari/Çukurca/Köprülü/Serbest Böl. de askerlik (Bir dönem Tim komutanı, yazıcı) 2001-2008 Eminoto/EminEvim Satış Yöneticisi 2009-2010 Eminoto/EminEvim Avrupa Bölge Müdürü 2010 Kasım/2011 Şubat Eminevim S.Beyli Şube Müdürü 2011 Mart 2011 Aralık Eminevim Erzurum şube müdürü 2012 Ocak-2016Ağustos EminEvim Doğu Bölge müdürü, #Merkeziyönetimdenuzak, #kendimolduğum, #aslındaherşeyinaşılabildiğini, #herdurumundüşünceylealakalı yani #zihinselbirdurumolduğunu içselleştirdiğim, #aksiyoner, #deneyimselöğrenim, #personelalım, teknik altyapı yani birçok süreçte kendimi  yetiştirdiğim zamandı. En zor süreçlerdi. Şimdi baktığımda bugünleri doğuran an-larmış” Erzurum,Erzincan,Tunceli,Kars,Ağrı,Bayburt,Artvin,Ardahan,Diyarbakır,Batman,Ş.urfa,K.Maraş,Malatya,Elazığ,Van,Şırnak,Hakkari,Mardin,Bitlis,Bingöl,Muş 2016 Eylül -2017 Mayıs / Eminevim Bölge müdürü (Karadeniz Bölgesi) 2017 Mayıs 2017 Ağustos EminEvim Ankara Bölge müdürü, “2017 Eylül EminEvim den ayrılış.” 2018 Haziran - 2018 Eylül Villa Dizayn Çözüm Ortağı 2018 Ekim - 2020 Ocak Birevim Türkiye Satış Müdürü 2020 Şubat Mesken Finans kurucularından ve Yönetim Kurulu Üyesi / Genel Koodinatör #fayda #hoşgörü #birlik #birikim #tasarruf #imece #elbirliği #yerlisermaye #finans #Gayrimenkulfinansmanı #Otomobil #Otomobilfinansmanı #Finansaldanışmanlık #gelecekyatırım #sadecebiriktirmekleolamaz #kişiselgelişim seminerleri (Hatırlamadığım kadar) #SatışTeknikleri eğitimi #İnsanTanıma #İnsanlar neden öyle davranır? teknikleri #eğiticinin eğitimi seminerleri (Birçok kez) #SRL danışmanlık #SerdarLale (Hayatıma etkisi fazladır, #farkındalık #geribildirim #mysipring “Sana kim ne yaptırdı” (Yossi Zur Mutzafi) hayata bakış açımı, yaşam biçimimi, kendimi anlayarak değiştirebileceğimi anladığım, inançların gücünü (yanlış yada doğru) İnanç derken dini kasdetmiyorum, bazıları öyle sanıyor. https://www.facebook.com/yossimm10 #YossiZurMutzafi #Koçluk (birçok kez) son olarak; Dr. Muharrem Yaman “hayatımın dönüm noktası, duygularımı istediğim gibi yönetebilmeyi öğrendiğim” önemli şahsiyet hocam
17.02.2020
249
A+
A-
0

Zihinde kurguladığın ya yanlışsa! Yeniliğe açık olmak. (Yerli Sermaye)

Zihninde ne kurguladığına, neyi tekrar ettiğine dikkat“

Herşeyi kafada kurguladığın şekilde anlamlandırıyor ona göre düşünüyor, o doğrultuda hayatı görüyor, hissediyor ve yaşıyorsun. 

Kimse yanlış okumuyor hayatı. (Herkes hayatı kendi doluluğuna ve yeniliğe açıklığıyla okuyor.) Ama kimisi kendi dahil birinci dairesinde olanlara zehir ediyor hayatı. Kimisi de gül bahçesine çeviriyor, huzur saçıyor, gülücükler dağıtıyor. 

Aslında yaşadığımız zorluklar onlara bakış açımıza göre ağırlaşıyor, çekilmez oluyor. Yada sıradan görülüp hafif oluyor. Olayın büyüklüğü küçüklüğü değil sorun. Sorun kendimize yaptığımız yanlış yazılım. 

Aynı olayda hayatını kendisine zindan eden kişiler gördüm. O olayı her gün tekrar tekrar hatırlayıp günlerini kendisine zehir edenler gördüm. Yine aynı olayda vardır bir hayır diyip ben “KAS” yapıyorum (çoğu kişi ve kendi deneyimim) diyenlere rastladım. 

Hakk’ın olacak işler, 

Boştur gam-u teşvişler,

O, hikmetini işler,

Deme şu niçin şöyle,

Yerincedir ol öyle,

Bak sonuna sabreyle,

Mevlâ görelim neyler,

Neylerse güzel eyler.

Efe

İnsan günlük beyninde tekrar ettiği şeyleri bir dönem sonra beyin enerji tasarrufu yapmak için karakteri haline dönüştürüyor. Yazılımı oluyor. O halde günlük bilgi olarak nelerden beslendiğimize, neleri düşüneceğimize, neleri beynimizde tekrar ettiğimize dikkat!

Yanlış bildiğimiz doğrular olabilir. Yıllardır dayatılmış yüksek maliyetli faizler. (Bir mevduattan 2kişi faiz geliri elde ediyor.)

1. Mevduat sahibi, 2. Banka

Üçüncü kişi tüketici ise bu mevduatı kullanıp “borca dayalı sistemle” gayrimenkul, ev ve araba alıp kar  edeceğini zannediyor. Ülke fakirleşiyor. TL değer kaybediyor. enflasyon yükseliyor. Ocaklar sönüyor. (Eskiden kalma, miadı dolmuş, otomatikman davranış halini almış fakat zararlı olan  alışkanlıklardan vaz geçme zamanı gelmedi mi?)

Devamını yazmayacağım. ..

  • #bilinçaltı
Örnek Resim
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Bu sayfadaki tüm içerikler korunmaktadır...!!!