DOLAR 32,8760
EURO 35,1556
ALTIN 2.493,74
BIST 10.754,40
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28°C
Açık
İstanbul
28°C
Açık
Cts 28°C
Paz 29°C
Pts 30°C
Sal 30°C

Alarm Veriyor! Hızla ve Kontrol Dışı Büyüyen Faizsiz Sistemler

Duran Ateş
Niksar/Tokat-1976-Evli (2kız/2erkek evlat)1995-1999 yılı Eminoto da satış uzman yardımcısı+operasyonel işlemler+Kısmi muhasebe+kısmi bilgi işlem1999 Temmuz/ 2000 Aralık Hakkari/Çukurca/Köprülü/Serbest Böl. de askerlik (Bir dönem Tim komutanı, yazıcı)2001-2008 Eminoto/EminEvim Satış Yöneticisi2009-2010 Eminoto/EminEvim Avrupa Bölge Müdürü2010 Kasım/2011 Şubat Eminevim S.Beyli Şube Müdürü2011 Mart 2011 Aralık Eminevim Erzurum şube müdürü2012 Ocak-2016Ağustos EminEvim Doğu Bölge müdürü, #Merkeziyönetimdenuzak, #kendimolduğum, #aslındaherşeyinaşılabildiğini, #herdurumundüşünceylealakalı yani #zihinselbirdurumolduğunu içselleştirdiğim, #aksiyoner, #deneyimselöğrenim, #personelalım, teknik altyapı yani birçok süreçte kendimi  yetiştirdiğim zamandı. En zor süreçlerdi. Şimdi baktığımda bugünleri doğuran an-larmış” Erzurum,Erzincan,Tunceli,Kars,Ağrı,Bayburt,Artvin,Ardahan,Diyarbakır,Batman,Ş.urfa,K.Maraş,Malatya,Elazığ,Van,Şırnak,Hakkari,Mardin,Bitlis,Bingöl,Muş2016 Eylül -2017 Mayıs / Eminevim Bölge müdürü (Karadeniz Bölgesi)2017 Mayıs 2017 Ağustos EminEvim Ankara Bölge müdürü, “2017 Eylül EminEvim den ayrılış.”2018 Haziran - 2018 Eylül Villa Dizayn Çözüm Ortağı2018 Ekim - 2020 Ocak Birevim Türkiye Satış Müdürü2020 Şubat Mesken Finans kurucularından ve Yönetim Kurulu Üyesi / Genel Koodinatör#fayda #hoşgörü #birlik #birikim #tasarruf #imece #elbirliği #yerlisermaye #finans #Gayrimenkulfinansmanı #Otomobil #Otomobilfinansmanı #Finansaldanışmanlık #gelecekyatırım #sadecebiriktirmekleolamaz#kişiselgelişim seminerleri (Hatırlamadığım kadar)#SatışTeknikleri eğitimi#İnsanTanıma#İnsanlar neden öyle davranır? teknikleri#eğiticinin eğitimi seminerleri (Birçok kez)#SRL danışmanlık #SerdarLale (Hayatıma etkisi fazladır, #farkındalık #geribildirim#mysipring “Sana kim ne yaptırdı” (Yossi Zur Mutzafi) hayata bakış açımı, yaşam biçimimi, kendimi anlayarak değiştirebileceğimi anladığım, inançların gücünü (yanlış yada doğru) İnanç derken dini kasdetmiyorum, bazıları öyle sanıyor.https://www.facebook.com/yossimm10#YossiZurMutzafi#Koçluk (birçok kez) son olarak; Dr. Muharrem Yaman “hayatımın dönüm noktası, duygularımı istediğim gibi yönetebilmeyi öğrendiğim” önemli şahsiyet hocam
12.12.2020
A+
A-

1995 yılından (19 yaşında) beri sektördeyim. Bu işin dışında hiçbir iş yapmadım bilmemde. Tüm hayatım ve eğitimim bu sistem üzerine geçti. İlişki yönetimi, insani evrensel değerler, çalışan motivasyonu, eğiticinin eğitimi, üst düzey yöneticilik eğitimi, operasyonel görevler, finansal görevler ve en önemlisi satış ve sonrası hizmet vs.

“Şimdi yapacağım uyarılar; bu işi ciddiyetle, hakkaniyetle, hukuka uygun ve alnının teriyle (akıyla) yapan firmaları istisna tutarak yazıyorum. (Fakat bu firmalar da bile çözülmeyi gerektiren sistemsel sorunlar var ve müşteri memnuniyetsizliğine sebeb olan yanlış kampanya uygulamaları var.)

Bildiğim aktif ‘41” (kırkbir adet) ulusal firma var. Bu firmaların çoğunluğunun kurucuları işin ehli değil, kriz yönetimini deneyimlememiş, çalışan nasıl çalıştırılır bilmeyen, Kendisini bile yönetemeyen YKB’ları var. (8-10bin TL maaş alırken hesabında milyonları görüp rotası şaşan yada şaşacak olan) sermaye yapıları yetersiz hatta borçlu firmalar, finansal analiz yapmadan günübirlik yapmış oldukları yanlış kampanyalar, yönetim anlayışı bozuk yada Değerleri olmayan ve sadece “SAT” politikası yüzünden çıkan sorunlar. Dolayısıyla müşteri mağduriyetleri çoğaldı. Müşteriler bu sistemlere kahır etmeye başladı.

Denetimsizlikten dolayı Şirket kasasından kendi hesabına para aktaranlar.. vs.”

Sıkı denetim şart. Geç bile kalındı. Devlet yetkilileri hızlı hareket etmeli, bürokratik engeller hızlı aşılmazsa daha da geç kalınmış olacak.”

Burada ki amacım;

Bu şaheser sistemi kötülemek değil, aksine gerekli düzenlemeyle halkın tamamen yararına olan, ülkesel kalkınmayı sağlayacak, ev ve araç kredisinde finansal dış bağımlılığı bitirecek, tasarruf kültürünü artıracak, kişi başına düşen gayri-safi milli hasılaya katkı sağlayan bu sisteme bir düzenleme gelmesinin gerekliliğini anlatmak.

Sıkı denetim şarttı. “Devlet yetkilileri hızlı hareket etmeli, bürokratik engeller hızlı aşılmazsa geç kalınmış olacak.”

#ekonomi #türkiye
#TBMM #devletdenetlemekurumu

Örnek Resim
YORUMLAR

  1. Duran Ateş dedi ki:

    Sayın editör göstermiş olduğunuz hassasiyetten ötürü teşekkür ederim. Aynı zaman da tebrik ederim.